De “zebra” en de boleet
Het is vandaag zogenaamd de langste dag van het jaar, de dag dat de zon het langst boven de horizon staat. Maar of het dag is met het meeste licht dat is van meer factoren afhankelijk zoals bewolking en dergelijke. In elk geval was het vandaag een dag dat er af en toe een flinke bui viel. Dan is het ineens niet meer erg licht, maar het waren slechts buien en aan de horizon gloorde vaak alweer een blauwe lucht.

donkere wolken
Tussen die buien door scheen de zon af en toe heel fel. Dan zag je ineens zomaar meer dan vijf kleuren groen.

landschap in de zon
Het was ook een merkwaardige dag, ik zag zelfs al weer de eerste boleet in dit seizoen, denkelijk een Eekhoorntjesbrood, maar het kan ook wel een andere zijn, er hingen druppels hars aan deze paddestoel.

Eekhoorntjesbrood op de langste dag
Als het dan zomer is dan is het ook tijd voor een nieuw kleedje. Je ziet ze wel eens met tijgerprint, maar zelden met een zebraprint. Ach ….., weer eens wat nieuws, een andere mode. Zelfs met afgedekte ogen viel deze “zebra” behoorlijk op. Misschien wel bescherming tegen de eikenprocessierups, wie zal het zeggen?

paard/pony met zebra-print
Maar er vloog ook nog normaal spul rond,

Klein geaderd witje
daar kom ik nog op terug, maar eerst dit Klein geaderd witje. Je hebt soms van die grijze grauwe dagen. Op deze eerste dag van de zomer was dat in elk geval niet aan de orde, een dag met een afwisseling van donker en licht en met merkwaardigheden.
Mooie zomerse serie. het verlies aan licht tijdens de passage van een bui werd gisteravond na elven ruimschoots gecompenseerd door een prachtige show van lichtende nachtwolken.
22 juni 2019 om 11:28