Er even voor gaan zitten
‘k Had afgelopen dinsdag geen zin om de hele dag voor de TV te blijven hangen. Dus ben ik ’s middags het veld in getrokken. Op enig moment werd de inhuldigingsplechtigheid in Amsterdam gehouden. Via de radio kon ik af en toe fragmenten volgen. Ik kwam op een plaats waar veel Boerenzwaluwen actief waren. Het leek net alsof ze het allemaal begrepen want op het moment van de eedaflegging gingen er een aantal op een prikkeldraad zitten.

Boerenzwaluw
Merkwaardig, dat was het. Normaal lukt het me nooit zo vroeg in het seizoen om deze soort al voor de lens te krijgen. Meestal lukt dat alleen maar als het snikheet is buiten, dan puffen deze vogels ook af en toe uit.

Boerenzwaluw
Nu zat er eentje zelfs mee te “praten” met het piepje van de scherpstelautomaat van de camera.

Boerenzwaluw
Ze hielden de omgeving wel in de gaten.

Boerenzwaluw
Ik kon fotografisch m’n gang gaan, er heerste een zekere rust.

Boerenzwaluw
Inderdaad, het leek net alsof ze er even voor gingen zitten. Overigens ….., aan koningen en prinsen doen ze niet, in de natuur geldt meestal het recht van de sterkste.
Mooie serie weer, Geert, ik zie ze tot nu toe alleen maar in scheervlucht de lucht doorklieven. Je moet het maar net even treffen.
2 mei 2013 om 20:27