Natuurfotografie, Streekgeschiedenis, Genealogie

Bruine wantsen

Echt opvallend zijn ze niet, de bruine wantsen. Hoe vaak ik ze daarom onwetend voorbij loop weet ik dan ook niet. Maar zo af en toe loopt er eentje zodanig op een blad rond dat hij bijna niet te missen is. Dan is bruin ook niet altijd hetzelfde bruin.

Hieronder als eerste de Rhacognathus punctatus, een Nederlandse naam heeft hij volgens mij niet.

Rhacognathus punctatus

Opvallend is zijn metallic groen-bruine kleur

Rhacognathus punctatus

evenals die beige banden op de “schenen”. Dit is een soort die je slechts zelden ziet.

Rhacognathus punctatus

Veel vaker zie je de Zuringwants, zoals hieronder.

Zuringwants

Tenslotte nog een Snuitkeverwants. Deze lijkt veel op de bovenstaande. Maar als je goed kijkt zie je dat bij de Zuringwants (hierboven) de bovenste einden van de voelsprieten zwart zijn terwijl die uiteinden bij de Snuitkeverwants (hieronder) geel zijn.

Snuitkeverwants

De verschillen zijn vaak maar klein, zeker als ze bruin zijn, toch hebben ze elk weer iets wat hen uniek maakt.

Advertentie

2 Reacties

  1. Wiepkjen

    Prachtige foto’s bij weer een leerzaam blog. Dat ik die donkerbruine nog nooit gezien heb kan dus wel kloppen en de snuitkever- en de zuringwants zou ik zeker door elkaar gehaald hebben. Maar voortaan let ik dus op de uiteinden van de voelsprieten.

    4 juli 2011 om 19:52

  2. Heel mooi heb je deze wantsen in beeld gebracht! Voorheen waren eigenlijk alleen vlinders de insekten waarnaar ik keek en die ik fotografeerde, maar tegenwoordig kijk ik ook naar andere vertegenwoordigers van deze grote groep van dieren.

    5 juli 2011 om 13:43